Прозорци и врати од РЕХАУ

Ново откривање на прозорците. За современиот живот.

Современата технологија е составен дел од нашето секојдневие. Зошто не и во нашите прозорци?

Со РЕХАУ, ќе ги воодушевите клиентите – без оглед дали барате необични дизајни, иновативни материјали или паметни решенија.

Нашите прозорци, влезни врати, балконски врати и подичгачко-лизгачки врати, даваат многу можности за планирање и оптимално се прилагодуваат на потребите на клиентите.

За да имате повеќе слободен простор за креативни идеи и за да може да инвестирате повеќе време за консултации, развивме низа од корисни алатки и услуги. Тие даваат подршка во планирањето и ги намалуваат административните трошоци.

Ви благодариме на барањето. Ќе Ве контактираме колку што е можно побрзо.

Вашето барање не можеше да се испрати. Проверете ги задолжителните полиња.

An error occured, please try again later. (Form was not sent!)

Информирајте се за сите предности и контактирајте со нас

Дознајте повеќе за нашите врвни достигнувања:

RAU-FIPRO X

Нова дефиниција на прозорците со РАУФИПРО ИКС (RAU-FIPRO X)

РАУФИПРО ИКС (RAU-FIPRO X), понатамошниот развој на нашиот докажан материјал, засилен со влакна, создава нови можности за прозорски профили – уникатни со X-факторот:

  • X-тра големи за елементи до 2,80 m
  • X-тра стабилни со целосно засилување на профилот до секој агол
  • X-тра силни за тежини на крилото до 150 kg
  • X-тра ефикасни со УВ вредности до 0,60 W/m²K

Tоа значи: помалку челик и помала тежина при транспорт и монтажа. За крајните корисници: нови перспективи во однос на големината, дизајнот, енергетската ефикасност и звучната изолација.

Дознајте повеќе за RAU-FIPRO X


Smart Home

Паметни решенија за безбедност и удобност

Прозорец, кој што вентилира автоматски преку систем со сензори. Прозорец, кој служи како како автоматска заштита од погледи и сонце, со што ги заменува ролетните во текот на денот, а завесите во вечерните часови? На вакви решенија работи нашиот оддел за развој.

Отворете нов потенцијал за продажба, на пазар во кој се повеќе се застапени паметните домови.

Предности:

  • Надградба на класичните прозорци и генерирање на дополнителна продажба.
  • Развој на растечки пазар.
  • Продажба на современи производи .


Смарт Гард

Новитет во светот: Превентивна заштита од провала

Системот РЕХАУ Смарт Гард (REHAU Smart Guard), интегриран во самиот прозорец, ги препознава провалниците и активно ги одвраќа уште пред да спружат раката. Во случај на вонредна состојба, Смарт Гард го пријавува обидот за провала во централата на Паметниот дом и ја стартува индивидуално конфигурираната програма за аларми.

Дознајте повеќе за Смарт Гард

Целосна разновидност во дизајнот и изгледот на прозорците

Со програмата КАЛЕИДО КОЛОР, постои огромен избор на бои и дизајни. Зависно од саканиот изглед и структурата на површината, се применуваат различни постапки, како лакирање или ламинирање на фолијата. Со алуминиумскиот капак,  прозорците добиваат висококвалитетен изглед на алуминиум. Резултат: преку 400 можности за дизајн.

Откријте го светот на боите на РЕХАУ

Трендови, кои воодушевуваат

Соодветно на актуелниот тренд на дизајнот „Скандинавија“, кој е достапен во три различни тонови на даб, КАЛЕИДО ВУДЕК овозможува, прозорците да изгледаат и на допир да се чувствуваат како да се направени од дрво.

КАЛЕИДО ВУДЕК

КАЛЕИДО ВУДЕК:
Прозорци, кои изгледаат и се чувствуваат како да се направени од дрво


Уверливи детали

Имаме голем број на корисни дополнителни компоненти и индивидуално прилагодени решенија, со кои ќе додадете вредност на РЕХАУ прозорците.

RAUCERO

Нашиот поден праг без бариери РАУЦЕРО – со висина на прагот од 0 мм – ги обединува функцијата и дизајнот. Лесен е за чистење и невидлив кога вратата е затворена.

rehau

Нашата техника на завршна обработка со висока дефиниција (ХДФ) со висок сјај е отпорна на нечистотија, лесна е за чистење и се грижи за најдобрата отпорност на лошите временски услови.


Одлична одржливост

Веќе долго време заштитата на околината, игра голема улога при купувањето. Нашите производи се одликуваат со својот еколошки печат:

  • Годишно заштедуваме до 97.000 тони CO2, преку употребата на секундарни суровини, коишто ги враќаме во производството преку ЕКО ПУЛС.
  • Нашето производство тековно го оптимизраме, со цел да заштедиме уште повеќе енергија.
  • Последно, но не и најмалку важно, нашите производи ја намалуваат потребата од енергија, благодарение на извонредните својства на топлинска изолација.


ЕКО ПУЛС – одлична одржливост

Ние ги рециклираме Вашите прозорци

Ги демонтирате старите прозорци од пластика и монтирате нови? Ние го преземаме рециклирањето. Материјалот кај нас се собира, се чисти, се меле, сортира, делумно се оплеменува и на крај повторно се искористува за производство на нови прозорски профили.

MK_WS campaign - 76095

Од старите прозорци повторно стануваат нови, иновативни и одржливи прозорски системи – со истиот квалитет како и прозорците од свеж материјал. На тој начин, нашите прозорци ЕКО ПУЛС штедат енергија во текот на целиот животен век на производот, а не само кога се монтираат.


Ние сме партнер во добивањето на нови клиенти и маркетинг активностите

Ние даваме подршка во сите проекти околу прозорецот. Потпрете се на нас како искусен партнер. Партнер, кој ги познава барањата на клиентите и знае како успешно се добиваат нови нарачки. Предност: Нашите клиенти се фокусираат на основниот бизнис.

Icon_web_Mehrfamilienhaus - 72133

Помош со конфигураторот на прозорци

Конфигураторот на прозорци на РЕХАУ може едноставно да се интегрира на веб-страницата. Тој на клиентите, меѓу другото, им нуди брз преглед за програмата на профили и нивните својства, како и едноставна конфигу­рација на посакуваните прозорци и врати.

Кон конфигураторот на прозорци

Icon_Digital_Services - 72131

Брз избор и брза нарачка

Нашиот дигитален портал за корисници заштедува скапоцено време при нарачките. Тука имате директен пристап за следење на налогот, до техничките информации, текстовите за објавува, информации за клиентите и многу повеќе. А кога се потребани консултации, лицето за контакт е достапно со еден клик.

Кон порталот за корисници

Нашите системи

РЕХАУ нуди висококвалитетни решенија за најголема удобност, кои ги исполнуваат барањата на иднината – без оглед дали станува збор за прозорци, балконски врати, влезни врати или подигачко-лизгачки врати.

 

Ние сме тука за Вас!

Дојдено е време за прозорци што се исто толку модерни како и нашиот живот. Со нетрпение очекуваме да разговараме со вас!

 

Engineering progress

Enhancing lives

Maximum cart size of 3 items has been reached!

Your sample cart items:
Type
Decor
Collection